Eşti aici

Sport

• Ultimul derby din faza optimilor de finală ale Ligii Campionilor, cel dintre Barcelona și Chelsea îi oferă grupării catalane prima șansă la o eventuală calificare în sferturi, mai ales că are avant

• Dinamo a început cu dreptul play-out-ul, chiar dacă nu a avut o evoluție strălucită.

• Manchester City este tot mai aproape de a câștiga titlul în Premier League, acolo unde a dispus, luni seara, cu 2-0 de Stoke City, într-un meci din cadrul etapei a XXX-a a campionatului englez.

• Guvernul de la Atena a decis, luni, suspendarea pe termen nelimitat a campioantului de fotbal din Grecia după incidentele de la meciul dintre PAOK Salonic şi AEK Atena, informează presa internaţion

• Simona Halep s-a calificat cu mari emoții în optimile de finală de la Indian Wells după ce a învins-o pe Caroline Dolehide, locul 165 WTA, scor 1-6, 7-6(3), 6-2.

• Deși în meciul tur al dublei manșe contra celor de la Sevilla nu a reușit să puncteze, Manchester United rămâne favorită la accederea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

• FCSB a pornit cu dreptul în play-off, după ce a trecut de campioana en-titre, Viitorul, scor 2-1. Oaspeții n-au existat pe teren în prima repriză și au pus probleme doar după pauză.

• FCSB a reușit o nouă victorie istorică în cupele europene, de această dată, scor 1-0 contra lui Lazio, în primul meci al dublei manșe din faza șaisprezecimilor de finală ale Ligii Europei.

• Borussia Dortmund și Lokomotiv Moscova au reușit două victorii de senzații în cadrul turului șaisprezecimilor de finală ale Ligii Europei.

• Cea de-a doua competiție internațională intercluburi, Liga Europei a revenit în fața fanilor săi doar cu o remiză, scor 0-0, înregistrată în turul dublei manșe dintre Steaua Roșie Belgrad și ȚSKA M

• Juventus și Tottenham, echipele ce au oferit primul derby al optimilor de finală ale Ligii Campionilor, au încheiat la egalitate, scor 2-2, disputa în care formația gazdă a avut, în minutul nouă, 2

• După ce a debutat cu o victorie în proba de simplu a turneului ATP de la New York, Radu Albot a început cu dreptul și la dublu.