Eşti aici

Dinamo, lecție de contraatac împotriva lui Sepsi

Dinamo își păstrează șanse de calificare în play-off, după ce a trecut cu 3-0, un rezultat de neprezentare, de Sepsi Sfântu Gheorghe.
Nemec a deschis scorul, în minutul opt, la capătul unui contraatac fulger. În continuare, a fost rândul lui Nedelcearu să-și treacă numele pe lista marcatorilor și „Alb-Roșii” au intrat liniștiți la cabine.  Rezultatul final al întâlnirii a fost stabilit de Diogo, care a profitat din plin de o eroare a apărării adverse și a șutat puternic la colțul lung.
Ajuns, cu echipa sa, la un singur punct în spatele zonei play-off-ului, Vasile Miriuță a declarat că echipa va termina prima parte a sezonului între primele șase echipe.
Într-un alt meci al rundei a XX-a a Ligii 1, Poli Timișoara și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 1-1. Gazdele au punctat primele, după doar patru minute de joc, prin Draghici, în timp ce oaspeții au restabilit egalitatea, în startul părții secunde, datorită golului marcat de Golubovic.
Cum ne-a obișnuit deja, cel mai supărat a fost Ionuț Popa, care a dat, din nou, de pământ cu jucătorii săi.
După acest egal, Timișoara ocupă poziția a noua, în timp ce Gaz Metan-ul se află pe locul 12.