Eşti aici

Insigne o califică pe Napoli în sferturile Cupei

Napoli şi-a menajat titularii în confruntarea cu Udinese şi a bifat cu efort minim calificarea în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după victoria adjudecată cu 1-0.
Trimis în teren după pauză, Insigne a marcat singurul gol al meciului, în minutul 71. Golgheterul de serviciu al napoletanilor a înscris din pasa lui Mertens, jucător intrat în luptă după reluare.
Și tot, marți seara, doar că în Cupa Germaniei, Mainz, Schalke 04 și Wolfsburg și-au asigurat prezența în sferturi. Prima grupare a dispus, scor 3-1 de Stuttgart, a doua a trecut la limită cu 1-0 de Koln, în derby-ul serii, în timp ce ultima a avut cea mai grea misiune. „Verzii” s-au impus, scor 2-0 împotriva lui Nurnberg, ambele goluri, fiind marcate abia în cele două reprize suplimentare. Felix și Didavi au fost jucătorii ce au schimbat rezultatul de pe tabelă, respectiv au decis câștigătoarea duelului.