Eşti aici

Revenire spectaculoasă pentru Golden State

Un nou meci spectaculos oferit de Golden State. Campioana NBA a revenit de la o diferență de 21 puncte pentru a se impune în confruntarea cu New Pelicans, scor 125-115. Formația gazdă a marcat pe bandă rulantă în prima repriză, la capătul căreia avea un avans de 20 de puncte.
Jocul s-a schimbat radical în repriza a doua, când Golden State s-a impus cu 39-22. Echipa lui Steve Kerr a menținut același ritm și în secvența decisivă, când a reușit să se impună, scor 37-24, rezultat ce i-a permis să-și treacă în cont a 18-a victorie din acest sezon.
Învingătoare a ieșit din seria de partide programate pentru astăzi și Cleveland. Finalista ediției trecute a câștigat, scor 113-91 întâlnirea contra lui Chicago Bulls. Totuși, formația lui LeBron James rămâne a doua în Conferința de Est, unde Boston continuă să nu aibă prea mulți adversari, după ce a trecut, scor 111-110 de Bucks, într-un meci în care Giannis a reușit 40 de puncte, nouă recuperări și patru pase decisive.