VIDEO//Chelsea, la a patra victorie consecutivă în campionat

Chelsea arată din ce în ce mai bine sub comanda lui Thomas Tuchel. Gruparea londoneză a ajuns la patru succese consecutive în Premier League, unde aseară a învins-o pe Newcastle, scor 2-0.

Pe teren propriu, „Alb-Albaștrii” și-au asigurat victoria până la pauză. Deși a început ca rezervă, dar a fost introdus pe teren în minutul 20, înlocuindu-l pe Abhraham – accidentat, Giroud a deschis scorul 11 minute mai târziu.

Ulterior, în minutul 39, și Werner a înscris, reușind astfel primul său gol după o pauză de aproape o lună și jumătate.

După reluare, Chelsea nu a mai forțat, iar cele câteva ocazii ale lui Newcastle n-au adus nicio schimbare pe tabela de marcaj, respectiv gazdele s-au impus cu 2-0. Tot ieri în Premier League, doar că cu 3-0 s-a impus și West Ham, care a învins-o pe Sheffield United, grație golurilor marcate de Rice, din penalty, Diop și Frendericks.