VIDEO //FC Barcelona, victorie chinuită cu Real Betis

După calificarea cu emoții în semifinalele Cupei Spaniei, Barcelona s-a impus greu și în La Liga, unde a dispus de Betis, scor 3-2, grație unui gol marcat în minutul 87. Gazdele au punctat primele, pe finalul primei reprize, prin Iglesias și au intrat la cabine în avantaj. Dar, introdus pe teren după reluare, Messi i-a readus pe catalani imediat în joc.

Mai mult, oaspeții au preluat și inițiativa, după un autogol al lui Ruiz. Totuși, Betis mai avea suficiente forțe, iar același Ruiz, cu o lovitură de cap, și-a spălat din păcate, în minutul 75, restabilind egalitatea.

Totuși, când meciul se îndrepta spre o remiză, Trincao, introdus și el pe teren în repriza a doua, a marcat superb golul care a făcut diferența de pe tabela de marcaj.

Totuși, când meciul se îndrepta spre o remiză, Tricao, introdus și el pe teren în repriza a doua, a marcat superb golul care a făcut diferența de pe tabela de marcaj.