VIDEO//Inter câștigă clar în derby-ul cu AC Milan

Inter și-a luat revanșa după înfrângerea din tur cu AC Milan și s-a impus într-o manieră categorică în derby-ul etapei a XXIII-a din Serie A, scor 3-0.

Într-un meci în care multă lume i-a avut în vizor pe Lukaku și Ibrahimovic, belgianul a avut câștig de cauză, colegul său, Martinez, punctând primul în minutul cinci.

Ulterior, cuplul Martinez – Lukaku avea să fie decisiv și în a doua parte, când, deși Milan a început mai bine, iar Ibrahimovic a ratat în două rânduri, Lautaro și-a trecut în cont dubla, la capătul unei combinații excelente Eriksen – Perisic – Martinez.

Mai mult, în minutul 66, Lukaku, care a înaintat până la marginea careului și a șutat necruțător, pe lângă Donnarumma, a închis tabela. S-a terminat 3-0 pentru Inter, care acum s-a distanțat la patru puncte de AC Milan, ocupanta poziției a doua în Serie A.