Eşti aici

Dinamo-Auto, fără emoții contra lui Codru

Dinamo-Auto s-a impus ușor împotriva lui Codru, scor 4-1, în ultimul meci din cadrul rundei a XVIII-a din Divizia Națională.

La Lozova, oaspeții au marcat de două ori până la pauză, prin Paireli și Pyrohov. În repriza a doua, primul și-a trecut în cont dubla, cu un gol marcat în minutul 59, în timp ce Fedorov a stabilit scorul final, datorită unei reușită semnată în minutul 77.

Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de Vdovichenko, la jumătatea părții secunde. După acest meci, Dinamo a urcat pe cinci, cu 24 de puncte, în timp ce Codru este, în continuare, ultima în clasament, cu doar două puncte.

Amintim că principala surpriză a etapei s-a produs sâmbătă, când Dacia-Buiucani a remizat cu Sheriff, scor 0-0, chiar pe terenul campioanei în exercițiu. În celelalte meciuri ale rundei, care s-au disputat vineri, Petrocub a câștigat cu 1-0, contra lui Zimbru, Sfântul Gheorghe s-a impus în fața Speranței, scor 1-0, iar Milsami a dispus de Florești, 3-0.

Următoarea etapă a Diviziei Naționale, a XIX-a, va avea loc între 20 și 22 noiembrie.