Sheriff Tiraspol, de neînvins în Super Liga. Ce rezultat a obținut Milsami în fața celor de la Zimbru

Sheriff Tiraspol rămâne neînvinsă în runda a doua a Super Ligii de fotbal. „Viespile” au evitat înfrângerea în derby-ul cu Petrocub, scor 1-1, la capătul unui meci în care gazdele au început practic în avantaj.

Or, în derby-ul etapei a șaptea, echipa din Hâncești a deblocat tabela după numai două minute de joc, prin Mudrac, care a reluat, din câțiva metri, o centrare din corner a lui Ambros.

Petrocub a rămas echipa mai bună, Sheriff reușind primul șut spre spațiul porții lui Avram abia pe final de primă repriză. După reluare, „Viespile” au fost mult mai insistente ofensiv, lucru care a dat roade în prelungiri, când Origbaajo a închis tabela, scor 1-1, la fel, după o bâlbâială a apărării adverse.

Tot duminică, Milsami și-a trecut în cont prima victorie din runda a doua a Super Ligii, impunându-se în fața celor de la Zimbru cu 1-0. Omul decisiv a fost Rogac, cu o reușită semnată în minutul 51.

După șapte etape, Sheriff rămâne prima în clasament, cu 17 puncte, cu cinci mai multe decât Petrocub și cu șapte peste echipa de pe trei – Zimbru. Sfântul Gheorghe este a patra, cu șapte puncte, iar Milsami și CSF Bălți au cinci, respectiv patru puncte.