VIDEO//CFR Cluj a încheiat sezonul în stil de mare campioană, umilind-o în ultima etapă pe rivala FCSB

CFR Cluj a încheiat sezonul în stil de mare campioană. Gruparea din Gruia a câștigat și ultimul meci din actuala stagiune a Ligii 1, 2-0, contra lui FCSB, la finalul derby-ului, ridicând marele trofeu – titlul de campioană.

Chiar dacă avea deja asigurat marele trofeu, CFR nu a ieșit pe teren să se plimbe, respectiv a tratat ca atare confruntarea, respectiv a preluat inițiativa și a deschis scorul repede, în minutul 14, prin Gîdea.

Acesta a fost și singurul gol al primei reprize, următorul fiind marcat după reluare, când Rondon a finalizat o acțiune superbă a gazdelor.

Mai mult, CFR putea să mai puncteze încă odată, dar, în minutul 77, Deac a ratat o lovitură de la 11 metri. De cealaltă parte, oaspeții au încercat să reducă din diferență abia pe final de meci, ratând două mari ocazii, prin Vînă și Istrate.

S-a terminat 2-0, pentru CFR Cluj, care astfel a încheiat sezonul 2020-2021 la nouă puncte distanță de următoarea clasată, FCSB.