Galatasaray tremură în Cupa Turciei

Galatasaray tremură în Cupa Turciei, competiție unde a reușit doar o remiză, scor 2-2 împotriva celor de la Konyaspor, în prima dispută a dublei manșe din cadrul sferturilor de finală. Considerată favorită clară, mai ales că adversara sa se află pe loc de retrogradare în Super Lig, Galata a avut o primă repriză sufocantă, după ce, în minutul 40, Linnes și-a băgat mingea în propria poartă. Iar gazdele au intrat la cabine în avanataj. Formația din Istanbul a reușit însă o revenire de senzație imediat după reluare, când în decurs de numai cinci minute, Gumus și Aziz și-au adus echipa în avantaj. Totul părea perfect pentru oaspeți, care aveau în cont un succes reușit în deplasare, rezultat ce le mărea șansele la calificare în următoarea fază. Nu s-a terminat, chiar cum și-au dorit elevii lui Fatih Terim, pentru că în debutul prelungirilor, Jahovic a înscris din pasa lui Ay și a restabilit egalitatea, lucru ce oferă ambelor grupări șanse reale de a acede în penultima rundă a Cupei Turciei.