O nouă umilinţă pentru Chelsea

Chelsea a suferit a doua umilinţă la rând în Premier League, scor 1-4 contra lui Watford. Iar scaunul lui Antonio Conte se clatină serios.
Bakayoko, cu două galbene în doar cinci minute, le-a uşurat misiunea gazdelor, care nu o învinseseră, acasă, de 19 ani pe Chelsea. Deeney a deschis scorul până la pauză, dintr-un penalty. În repriza secundă, Watford a dominat total, dar Eden Hazard a egalat, după o fază personală. Era minutul 82 şi se părea că oaspeții pot evita eşecul. Nu a fost cazul, pentru că până la final, gazdele au marcat de trei ori, prin Janmaat, Deulofeu şi Pereyra, respectiv și-au trecut în cont o victorie istorică.
A doua înfrângere consecutivă, doar că în Serie A, a suferit-o și Lazio, formație ce a pierdut cu 1-2 împotriva lui Genoa. După o primă repriză dominată de trupa romană, oaspeții au punctat imediat după reluare, prin Pandev. În continuare, Parolo a restabilit egalitatea, dar Genoa a lovit decisiv, în minutele suplimentare, grație lui Laxalt.