VIDEO//FCSB câștigă ușor la Botoșani și își menține poziția de lider în Liga 1

FCSB s-a impus în deplasarea de la Botoșani, scor 2-0 și rămâne pe primul loc în Liga 1, punând presiune pe CFR Cluj.

După trei înfrângeri la rând în toate competițiile, „Roș-Albaștrii” par să-și fi reglat mecanismele și au început o nouă serie câștigătoare, iar după victoria cu Chindia, aceștia și-au trecut în cont al doilea succes consecutiv, chiar dacă prima repriză au încheiat-o fără gol marcat.

După pauză, Florin Tănase, din pasa lui Moruțan și Darius Olaru au punctat repede, astfel că finalul a fost unul liniștit pentru oaspeți.

Grație acestui succes, FCSB acumulează 54 de puncte, distanțându-se la trei lungimi distanță de marea rivală, CFR. Aceasta are astăzi, de la 20:30, meci cu FC Argeș. De partea cealaltă, Botoșani pune capăt unei serii impresionante, în care a legat patru victorii și un egal, și rămâne pe cinci.