VIDEO//PSG a trecut ușor de Marseille

PSG a câștigat derby-ul cu Marseille, scor 2-0, grație unor finalizări impecabile pe „Stade Velodrome”.

Meciul nu a fost neapărat unul impresionant, iar tensiunile de la Marseille nu s-au arătat și pe teren, fotbaliștii dovedind un spirit de luptă pe care și l-ar fi dorit fanii.

Totuși, Mbappe, după numai zece minute de joc, a finalizat perfect un contraatac rapid care a început după un corner al gazdelor.

15 minute mai târziu, Icardi a avut noroc când centrarea lui Alessandro Florenzi l-a lovit în ceafă, iar mingea a sărit peste Mandanda și PSG și-a dublat avantajul.

În continuare, Marseille a jucat bine, dar nu a putut profita de ocaziile create, iar partida s-a încheiat, 2-0 pentru PSG, care se află în continuare pe locul trei în clasament, la un punct de Lyon, locul doi, și la trei puncte de liderul Lille, care, tot ieri, a câștigat meciul cu Nantes, scor 2-0.