VIDEO//Barcelona, umilită pe Camp Nou de PSG

PSG a făcut, din nou, show contra Barcelonei, de această dată în manșa tur a optimilor UEFA Champions League 2020-2021, impunându-se chiar pe „Camp Nou”, scor 4-1, deși primii care au marcat au fost catalanii, prin Messi, în minutul 27, din penalty.

Avantajul gazdelor a durat însă numai cinci minute, pentru că Mbappe a egalat, la capătul unei faze superbe, stabilind, totodată, și rezultatul primei reprize, 1-1.

După reluare, pe teren a existat doar PSG cu Mbappe în prim-plan. Mai întâi, atacantul de 22 de ani și-a trecut în cont dubla, în minutul 65. Iar pe final de meci, după ce anterior Kean a punctat pentru 3-1, a reușit hattrick-ul, devenind cel mai tânăr jucător din istoria UCL care reuşeşte tripla împotriva Barcelonei.

S-a terminat 4-1 pentru PSG, care, totodată, i-a administrat Barcelonei și cea mai categorică înfrângere pe teren propriu din ultimele 38 de meciuri din Ligă.